середу, 28 грудня 2022 р.

10 найекзотичніших страв світу

 

10 найекзотичніших страв світу

Що тільки луди не використовують для приготування їжі. Якщо з'їсти черв'яка для нас видається диким та огидним, то в Таїланді підсмажені в олії і подані як гарнір бамбукові черв'яків їдять так само спокійно, як картопляне пюре. Пропонуємо вам добірку виняткових фактів про гастрономічні смаки та приголомшливі страви з різних країн світу.

1. Традиційною стравою ескімоської та чукотської кухні є мактак — заморожене китове сало і шкіра. Для приготування цієї екзотичної страви використовують гренландського кита, а також шкіру і жир білуги та нарвала. Переважно мактак їдять сирим, проте його також маринують чи обсмажують в паніруванні. В суворих і ворожих для людини умовах крайньої півночі мактак є цінним джерелом вітаміну С, аскорбінової кислоти та вітаміну D.
2. Одна з найскладніших страв у світі — фарширований верблюд. Це традиційне блюдо кочових племен Сходу та головна страва на заможних весільних столах берберів. Також воно включене до книги рекордів Гіннеса, як унікальне і найбільше блюдо, що готується в ресторанах. Варені курячі яйця тушкують всередині риби, після цього рибу тушкують в курці. Потім тушковані таким чином кури тушкують в смаженому барані. Після цього барана поміщають в тушу верблюда і закопують у пісок, а зверху розпалюють багаття яке горить до повного приготування верблюда. Таке незвичне блюдо подають на весільний святковий стіл.

Печиво з осами

Інфо-лого Японське печиво з осами

3. Новинкою в японській кулінарії, яка стрімко набуває популярності стало печиво з осами. Насправді це рисові крекери з вареними дикими осами. Таке печиво багате на білок, жирні кислоти та вітаміни.
4. Основним доступним і безкоштовним джерелом білка для багатьох бідних жителів у Південній Африці є мопане — відварені та висушені на сонці гусениці метелика. В Південно-Африканській Республіці мопане є делікатесом, гусениць вирощують на спеціалізованих фермах і навіть подають у деяких ресторанах.

5. Мешканці Камбоджі від голоду в роки комуністичного правління червоних кхмерів були змушені їсти смажених павуків. Блюдо набуло великої популярності та навіть досі в Камбоджі можна придбати на ринку смажених тарантулів.

Тисячолітні яйця

Інфо-лого Китайські «тисячолітні яйця»

6. Навіть звичні продукти, приготовані у специфічний спосіб, набувають доволі екзотичного вигляду і смаку. Одним з таких блюд, до прикладу, є сунхуадань або китайські «тисячолітні яйця». Процедура приготування починається з того, що на свіже, сире качине яйце наноситься лужну суміш, до складу якої входить рисове лушпиння, подрібнене чайне листя, сіль, зола, вапно і вода. Після цього яйце щільно закривають в горщику або закопують у землю де воно зберігається до ста днів без доступу повітря. Таким чином сунхуадань стає консервованим продуктом, воно залишається «свіжим» до кількох років.
7. До незвичних кулінарних страв належать гірські устриці. Логічним буде питання — що є незвичним в устрицях? А вас не насторожує той факт, що устриці не живуть в гірській місцевості? Гірські устриці — популярне блюдо в США та Канаді і готується з яєчок бика або свині. Їх попередньо відварюють, панірують і смажать у фритюрі.

8. На полицях японських магазинів часто можна зустріти дивні упаковування, які «дивляться» на покупців риб'ячими очима. У багатьох ресторанах в Японії, де готують суші, вам запропонують скуштувати тушковані очі тунця.

Блюдо саннакчі

Інфо-лого Корейське блюдо саннакчі

9. Саннакчі хве — блюдо традиційної корейської кухні яке готують з живого восьминога приправленого маслом і посипаного кунжутом. Живого восьминога ріжуть на дрібні шматочки та подають поки він ще ворушаться. Іноді восьминогів подають цілими.

10. Ще одним незвичним блюдом яке популярне в Швеції, Фінляндії є кров'яні млинці. Це звичайні млинці, але замість молока використовується свіжа коров'яча або свиняча кров. Такі млинці подають зі смаженою олениною чи свининою і на смак вони схожі на кров'янку.

Немає коментарів:

Дописати коментар

10 найекзотичніших страв світу

  10 найекзотичніших страв світу Що тільки луди не використовують для приготування їжі. Якщо з'їсти черв'яка для нас видається диким...